Su Kaçağı Nasıl Bulunur

By Su kaçağı In Su kaçağı No comments

Eğer tesisatınızda su kaçağı yada su sızıntısı varsa mutlaka sonuca ulaşacak bir çözüm bulmalısınız. Su Kaçağı Nasıl Bulunur ? sorusuna sizlere bir kaç detayda özetleme çalışacağız. Tesisat Merkezi olarak önerimiz kesinlikle su kaçağı tespiti işlerinde uzmanlardan ve teknik cihazlardan destek alan firmalardan hizmet almanızdır. Öncelikle Su Kaçağı Nasıl Bulunur ? cevabını vermeden neden oluşmaktadırın sebebi arayalım.

Su kaçağı Neden Oluşur?

  • Eğer binanız ve su tesisatınız eskidiyse..
    Tesisat borularının da belirli bir ömürleri bulunmaktadır. Binanın yapım aşamasında 1.sınıf tesisat borusu kullanılmış ise gayet uzun ömürlü olmakta hatta binanızla eşdeğer bir zamanı kullanmaktadır. Her 2.3.sınıf malzeme kullanımı yada kalitesiz ürün tercihi yapılmışsa tesisat borularınızın ömrü kısa olacaktır. Ömrünün kısa olmasını da zaman içerisinde borularda oluşan çatlaklar meydana getirmesi ile anlarız. Bu çatlaklardan nce su sızıntısı şeklinde başlayan sorun su kaçağı evrilmesine kadar devam eder.
  • Eğer bina su tesisat borular yeni ise..
    Binanızın henüze yaşı genç bir yapı ve su kaçağına maruz kalıyorsanız yine kalitesiz boru kullanımı, tesisat yapım aşamasında yapılan yanlış montajlar, eklem yerlerindeki hatalı kaynaklar sebep olabilir. Bazı binalarda çeşitli tadilat veya yapım sırasında darbe almasıda tesisatta su kaçağına sebebiyet vermektedir.

Su Kaçağını Nasıl Bulacağım?

Su kaçağını bulmanın eski yıllarda bilinen yöntemi duvarda nemlenme, tavanda su damlacıkları, rutubet olan duvarlarda kırma işlemi yaparak tesisat borusuna ulaşılır ve betonda ıslaklık takip edilerek su kaçağı tespiti yapılır ve kaçak bulunurdu. Bu yöntem artık günümüzde geçerliliği yoktur. Nedeni ise hiç bir daire veya mekan sahibinin konutunda yada binasında kırma dökme istememesindendir. Peki kırmadan su kaçağı bulunur mu? Evet. Dünyada bu alanda üretilmiş bir çok su kaçağı bulma cihazı vardır. Ülkemizde Tesisat merkezi ve bir kaç profesyonel hizmet vermeyi amaç ve ilke edinmiş uzman firmalar tarafından kullanılmaktadır. Su kaçağını sorunsuz ve kırmadan bulup hem zamandan tasarruf hemde maliyeti düşürmeniz için teknolojik cihazlardan yardım almak gerekmektedir. İstanbul su kaçağı tespiti işlerinde tamamen profesyonel cihazlar kullanan firmamız sizlere kısa sürede su kaçağını bulup uzun ömürlü çözümler sunmaktadır. Su Kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı gördüğünüz gibi tamamen teknolojiden faydalanmaktan geçmektedir. Bu konuda internet üzerinde bir çok makale bulabilirsiniz. Ancak su kaçağı nasıl bulunur sorusuna eski tip yöntemler kullanarak sonuca gidenlere itimat etmeyiniz.

İlgili aramalar : su kaçağı nasıl bulunmaktadır, su kaçağını nasıl bulurum, su kaçağı bulma yöntemi, kırmadan su kaçağı bulunur mu, cihazla su kaçağı bulunur mu